Złoty team, Złote Maski!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
24. 09. 2017.
Pozostałe

Aż pięć! Łódzcy dziennikarze nagrodzili za sezon 2016/2017. "Czarownice z Salem", Mariusz Grzegorzek, Ireneusz Czop, Agnieszka Więdłocha i Maciej Musiałowski - BRAWA!

Podsumowanie sezonu teatralnego 2016/2017 – łódzcy dziennikarze już po raz 26. przyznali Złote Maski wskazując to, co najciekawsze i najbardziej wartościowe w łódzkim świecie Teatru. Radość wielka bo dostrzeżono aż dwa spektakle, na które w ubiegłym sezonie zapraszaliśmy widzów. Po pierwsze powstały w koprodukcji z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi spektakl „Czarownice z Salem”, po drugie – „Diabeł, który…” – spektakl dyplomowy studentów aktorstwa naszej Szkoły, który prezentowaliśmy w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Oba spektakle wyreżyserował Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej.

CZYTAJCIE!

!!! Złotą Maskę za najlepszy spektakl w sezonie 2016/2017 kapituła przyznała Teatrowi im. Stefana Jaracza w Łodzi za „Czarownice z Salem” Arthura Millera w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Przedstawienie powstało we współpracy z łódzką Szkołą Filmową.

!!! Złota Maska za najlepszą reżyserię w sezonie 2016/2017 dla Mariusza Grzegorzka za spektakl „Czarownice z Salem” Arthura Millera zrealizowany na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

!!! Złota Maska za najlepszą rolę męską w sezonie 2016/2017 dla Ireneusza Czopa za rolę Johna Proctora w spektaklu „Czarownice z Salem” Arthura Millera na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

!!! Złota Maska za najlepszą rolę żeńską w sezonie 2016/2017 dla Agnieszki Więdłochy za rolę Abigail Williams w spektaklu „Czarownice z Salem” Arthura Millera na scenie im. Stefana Jaracza w Łodzi.

!!! Złota Maska za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2016/2017 dla Macieja Musiałowskiego za rolę Huwa Prossera w spektaklu „Diabeł, który…” Johna Osborne’a na scenie Teatru Studyjnego w Łodzi.

Werdykt ogłoszono w niedzielny wieczór w Teatrze Wielkim.

GRATULUJEMY NAGRODZONYM!

„Czarownice z Salem” to owoc intensywnej współpracy Teatru im. S. Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. W obsadzie spektaklu w reżyserii Mariusza Grzegorzka obok siebie wybitni wykładowy, absolwenci i studenci: Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor uczelni), Matylda Paszczenko oraz studentki Wydziału Aktorskiego - Izabela Dudziak, Anna Paliga, Paulina Walendziak i Elżbieta Zajko. Spektakl miał premierę 1 kwietnia tego roku.

„Diabeł, który…” w reżyserii Mariusza Grzegorzka to polska prapremiera debiutanckiej sztuki Johna Osborne „The Devil inside him”. Spektakl, który królował w Teatrze Studyjnym od października 2016 roku, przyniósł jego twórcom festiwalowe laury – nagrody Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie (Maroko) – dla Macieja Musiałowskiego i dla Mariusza Grzegorzka; nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie dla Macieja Musiałowskiego oraz liczne nagrody 35. Festiwalu Szkół Teatralnych (nagrody Jury dla Macieja Musiałowskiego i Marianny Zydek; nagrody publiczności dla Cezarego Kołacza i Marianny Zydek, Nagroda OPUS Film dla Cezarego Kołacza oraz nagroda łódzkich dziennikarzy dla Macieja Musiałowskiego).

fot. 1-5 "Czarownice z Salem" fot. Magda Hueckel
fot. 6-7 "Diabeł, który..." fot. Anita Andrzejczak
fot. 8 Maciej Musiałowski