Najlepszy debiut, najlepszy scenariusz!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
23. 09. 2017. Wydział
Reżyseria

Jagoda Szelc i cała ekipa jej filmu tryumfuje w Gdyni! Podczas Gali Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych studentka reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi odebrała aż dwie nagrody przyznawane przez Jury.

Ze sceny padło - JAGODA SZELC - najlepszy debiut reżyserski (aż 8 z 17 filmów w Konkursie Głównym tegorocznej edycji Festiwalu to debiuty!) i najlepszy scenariusz do filmu. Mowa rzecz jasna o filmie "Wieża. Jasny dzień" - debiucie fabularnym Jagody Szelc, wyprodukowanym przez Studio Filmowe Indeks. Opiekunem artystycznym filmu Jagody jest Mariusz Grzegorzek.

Jury tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych pracowało w składzie: Jerzy Antczak (Przewodniczący Jury), Robert Bolesto, Agnieszka Grochowska, Andrzej Jakimowski, Włodek Pawlik, Paweł Pawlikowski, Witold Stok, Beata Walentowska, Anna Wunderlich.

GRATULUJEMY!

Film studentki reżyserii spotkał się podczas gdyńskiego Festiwalu z świetnym przyjęciem ze strony i publiczności i krytyki. Debiut Jagody wyprodukowało działające przy Szkole Filmowej w Łodzi Studio Filmowe INDEKS, którego ideą jest ułatwienie zawodowego startu najbardziej utalentowanym studentom i absolwentom Uczelni. Studio założone zostało w 1990 roku z inicjatywy Wojciecha Jerzego Hasa, wybitnego reżysera filmowego, wykładowcy i późniejszego Rektora Uczelni, dziś nosi jego imię.

„Wieża. Jasny dzień.” to historia opowiadająca o tajemniczych wydarzeniach rozgrywających się w domowym zaciszu z pozoru normalnej rodziny. W obsadzie Anna Krotoska, Małgosia Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz –Kwietniewska, Anna Zubrzycki, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy, Ida Kwietniewska, Igor Kwietniewski. Zdjęcia do filmu zrealizował Przemysław Brynkiewicz, absolwent Wydziału Operatorskiego naszej Szkoły, za scenografię odpowiada Natalia Giza. Produkcja filmu: Studio Filmowe Indeks, producent: Marcin Malatyński, koproducenci: Szkoła Filmowa w Łodzi, Centrala, Dreamsound, Heliograf, EBH. Produkcja filmu dofinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU: https://vimeo.com/232822472 
PROFIL FILMU: https://www.facebook.com/wieza.jasny.dzien/