Poznajmy się! Przed nami OBÓZ INTEGRACYJNY
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
16. 09. 2017. Wydział
Reżyseria

Zanim po indeksy, na wykłady, za kamery – poznajmy się! Pomiędzy 23 a 27 września w Kleszczowie obóz integracyjny studentów I roku Szkoły Filmowej zainicjowany przez Wydział Reżyserii. Zobacz program.

Obóz zainicjowany przez Wydział Reżyserii naszej Szkoły odbędzie się w Parku Zdrowia i Rozrywki SOLPARK w Kleszczowie koło Bełchatowa. Wezmą w nim udział studenci pierwszego roku wszystkich wydziałów uczelni, którzy zgłosili swój akces, opiekunowie pedagogiczni wydziałów i przedstawiciele Samorządu Studenckiego. W programie: spotkania informacyjne, performatywne i integracyjne z pedagogami i studentami uczelni. Przyszli studenci I roku zobaczą prace fotograficzne i etiudy swoich starszych kolegów nagradzane na festiwalach oraz filmy fabularne i dokumentalne realizowane przez pedagogów i absolwentów Szkoły. Po projekcjach - spotkaniami z twórcami.

Do dyspozycji uczestników obozu będą sale projekcyjne, amfiteatr, sale prób i sale studyjne wraz ze sprzętem filmowym i montażowym (studenci zainteresowani fotografowaniem proszeni są o zabranie własnego sprzętu fotograficznego) oraz obiekty rekreacyjne (basen, sauny, kręgielnie, grota solna, korty tenisowe, sala sportowa i sale fitness).

W czasie trwania obozu realizowany będzie „reportażowo-eksperymentalny” film (making off), którego współtwórcą może być każdy z uczestników.

Wstępna propozycja projekcji filmowych, prezentacji i spotkań z twórcami, (dostępnych także dla miejscowej publiczności!)

/w połowie września wszystkim uczestnikom obozu przesłane zostaną szczegółowe informacje i aktualny harmonogram obozu/

SOBOTA 23.09
16.00 (Solpark) Wykład Jakuba Mikurdy, pedagoga Szkoły Filmowej, dotyczący psychologicznych aspektów integracji, kreatywnej współpracy, nawiązywania relacji w celu wspólnych inicjatyw artystycznych
18.30 (GOK) Projekcja etiud fabularnych, dokumentalnych i animowanych studentów Szkoły Filmowej wyróżnianych i nagradzanych na wielu festiwalach filmowych (w tym zestaw etiud i filmów dokumentalnych związanych z Bełchatowem). Prezentację poprowadzi Sławomir Kalwinek. Po projekcji spotkanie z pedagogami, doktorantami i studentami uczelni, którzy będą opiekunami prowadzącymi zajęcia integracyjne i edukacyjne.

NIEDZIELA 24.09
14.00 (GOK) Spotkanie z fotografikiem i pedagogiem Szkoły - Krzysztofem Hejke, połączone z prezentacją prac fotograficznych. Tematem wiodącym będzie sztuka fotografii i metody artystycznej kreacji
15.30 (GOK) Spotkanie z wykładowcą Szkoły - Tomaszem Komorowskim, połączone z prezentacją i omówieniem prac fotograficznych studentów Wydziału Operatorskiego
16.00 (Solpark) Spotkanie uczestników obozu z pedagogami Wydziału Aktorskiego - Bogusławem Semotiukiem i Marcinem Brzozowskim prowadzącymi zajęcia na I roku studiów. Tematem wiodącym będzie specyfika studiów aktorskich, wzajemnych relacje i metody nauczania
18.30 (GOK) Projekcja filmu Mariusza Grzegorzka "Śpiewający Obrusik" (nagroda główna sekcji Inne Spojrzenie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni), będącego filmem dyplomowym studentów Wydziału Aktorskiego. Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu, Rektorem Szkoły Filmowej Mariuszem Grzegorzkiem oraz pedagogami Wydziału Aktorskiego.

PONIEDZIAŁEK 25.09
15.00 (Solpark) Spotkanie z pedagogami Wydziału Reżyserii: Andrzejem Mellinem, Magnusem von Hornem, Sławomirem Kalwinkiem oraz wykładowcą Wydziału Produkcji - Anną Pachnicką - prowadzącymi zajęcia na I roku studiów. Spotkanie będzie połączone z prezentacją wybranych etiud realizowanych na I roku studiów
18.30 (GOK) Projekcja filmu "Intruz" – wielokrotnie nagradzanego debiutu fabularnego Magnusa von Horna, absolwenta i pedagoga Szkoły Filmowej. Po projekcji spotkanie z reżyserem Magnusem von Horn, producentem filmu Mariuszem Włodarskim, a także pedagogami Wydziałów Reżyserii i Organizacji Produkcji. Wiodącym tematem będą aspekty warsztatu reżyserskiego a także kreatywnej współpracy w procesie produkcji filmu.

WTOREK 26.09
15.00 (Solpark) Spotkanie uczestników obozu z pedagogami Wydziału Operatorskiego: Krzysztofem Rynkiewiczem, Tomaszem Komorowskim i Jackiem Rokoszem, prowadzącymi zajęcia na pierwszym roku studiów, połączone z prezentacją etiud operatorskich i animowanych oraz prac fotograficznych
18.30 (GOK) Projekcja filmu „Czuwaj” w reżyserii Roberta Glińskiego, który prezentowany będzie podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni. W filmie licznie występują studenci i absolwenci Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej. Po projekcji spotkanie z reżyserem i pedagogiem Robertem Glińskim

ŚRODA 27.09
10.00. (Solpark) Spotkanie pożegnalne uczestników obozu z opiekunami będące podsumowaniem przebiegu całej imprezy, wymianą refleksji i wniosków połączone z ewentualnym przeglądem prac wizualnych, które będą stanowiły materiał do wspólnego filmu making off