Zmarł Konstanty Lewkowicz
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
07. 07. 2017.
Pozostałe

Prorektor, Prodziekan Wydziału Organizacji Produkcji, wykładowca, kierownik produkcji i wielki Przyjaciel Szkoły Filmowej w Łodzi odszedł w wieku 88 lat.

Społeczność Szkoły Filmowej z wielkim żalem przyjęła informację o śmierci Konstantego Lewkowicza, jednego z najważniejszych polskich kierowników produkcji filmowej, bardzo blisko związanego ze Szkołą. Od końca lat 70-tych Konstanty Lewkowicz wykładał na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej naszej Szkoły, na którym pełnił również funkcję prodziekana (1997-2002). W latach 1984 – 1990 był prorektorem Uczelni. Konstanty Lewkowicz pełnił również funkcję szefa działającego przy Szkole Studia Filmowego „Indeks” (1990-2005), pod jego opieką debiutowali m.in. Dorota Kędzierzawska, Mariusz Grzegorzek i Małgorzata Szumowska.

Był kierownikiem produkcji kilkudziesięciu polskich filmów fabularnych i seriali, m.in. „Popiołów” Andrzeja Wajdy, „Świadectwa urodzenia” Stanisława Różewicza, „Słońce wschodzi raz na dzień” Henryka Kluby, „Królowej Bony” Janusza Majewskiego czy „Tabu” Andrzeja Barańskiego.

Zmarł 6 lipca, w Łodzi, w wieku 88 lat. Jego odejście jest dla Szkoły olbrzymią stratą.

Ceremonia pogrzebu odbędzie się 13 lipca (czwartek) o godz. 13.00 na Cmentarzu Rzymskokatolickim w Aleksandrowie Łódzkim.