"Wieża. Jasny dzień" na 52. MFF w Karlowych Warach
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
30. 06. 2017. Wydział
Reżyseria

W ramach "Works in Progress" MFF w Karlowych Warach zaprezentowany będzie debiut Jagody Szelc "Wieża. Jasny dzień".

"Works in Progress" to sekcja festiwalu, w której przedstawicielom branży filmowej z całego świata prezentowane są najciekawsze zdaniem organizatorów filmy znajdujące się na etapie postprodukcji.  W tym roku w tej sekcji „Wieża, jasny dzień” - pełnometrażowy debiut fabularny Jagody Szelc, wielokrotnie nagradzanej za swoje filmy studentki reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, absolwentki ASP we Wrocławiu. Podczas Festiwalu film prezentowała będzie jego reżyserka oraz Marcin Malatyński, producent filmu. Opiekunem artystycznym debiutu Jagody jest Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej. Film produkuje Studio Filmowe INDEKS, którego ideą jest ułatwienie zawodowego startu najbardziej utalentowanym studentom i absolwentom Uczelni. Studio założone zostało w 1990 roku z inicjatywy Wojciecha Jerzego Hasa, wybitnego reżysera filmowego, wykładowcy i późniejszego Rektora Uczelni, dziś nosi jego imię.

Debiut Jagody to historia opowiadająca o tajemniczych wydarzeniach rozgrywających się w domowym zaciszu z pozoru normalnej rodziny. W obsadzie Anna Krotoska, Małgosia Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz –Kwietniewska, Anna Zubrzycki, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy, Ida Kwietniewska, Igor Kwietniewski. Zdjęcia do filmu realizuje Przemysław Brynkiewicz, absolwent Wydziału Operatorskiego naszej Szkoły, za scenografię odpowiada Natalia Giza. Projekt filmu Jagody Szelc współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

52. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 30 czerwca – 8 lipca 2017

Profil filmu na FB: https://www.facebook.com/wieza.jasny.dzien/?fref=ts
Strona www Studia Filmowego INDEKS: http://www.studioindeks.pl/
O filmie na stronie STUDIA: http://www.studioindeks.pl/mainslide/wieza-jasny-dzien-z-dotacja-pisf/