Paulina Skibińska - ona ma pomysł na biznes
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
22. 06. 2017.
Pozostałe

Doktorantka naszej Szkoły wyróżniona w Konkursie "Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Biznes". Jej pomysł - filmy sferyczne w technice 360 stopni (co to jest? - przeczytaj).

"Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Biznes" to konkurs Prezydenta Miasta Łodzi. Do udziału w Konkursie zapraszane są osoby/zespoły z ciekawymi, innowacyjnymi oraz kreatywnymi pomysłami biznesowymi w wieku od 18 do 35 roku życia. Do Konkursu zgłoszono aż 130 pomysłów! W tym roku inicjatywę wspierają 32 podmioty, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a także działający na rynku inwestorzy, oraz instytucje około biznesowe. Szkoła jest jednym z Partnerów Konkursu.

Gala Finałowa Konkursu odbyła się 21 czerwca we wnętrzach Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Poznaliśmy Laureatów, nagrody zostały wręczone i miła wiadomość - wyróżniona za biznesplan została Paulina Skibińska, nasza doktorantka, która do Konkursu zgłosiła pomysł "360 eYES". Co to jest?

"Przedmiotem działalności wykonywanej przez firmę 360 eYES będzie realizowanie filmów sferycznych w technice 360 stopni – artystycznych projektów dokumentalnych i fabularnych oraz filmów komercyjnych (ujęcia filmowe z drona, prezentacje nieruchomości, obiektów hotelarskich, nagrania do castingów, lokacje filmowe, making-of, usługi postprodukcyjne). Video 360 stopni to medium, dzięki któremu odbiorca w czasie rzeczywistym może przenieść się do niedostępnych na co dzień miejsc oraz sytuacji i oglądać je wokół kamery z dowolnej perspektywy. Filmy 360 można oglądać także na komputerze, przy użyciu gogli„cardboard” (kartonowe) lub profesjonalnych gogli VR" - pisze o swoim pomyśle na biznes Paulina.

Wyróżnienie wiąże się z licznymi nagrodami od Partnerów Konkursu - wśród nich jest voucher o wartości 2 000 zł ufundowany przez Szkołę Filmową w Łodzi, który Paulinie wręczył dr hab. Michał Staszczak, Prorektor ds. Nauczania i Studentów. Poza tym Paulina odebrała m.in. nagrody finansowe, obsługę księgową firmy czy doradztwo w zakresie transferu technologii.

GRATULUJEMY!

Pełna lista nagrodzonych: https://mlodziwlodzi.pl/znamy-najlepsze-biznesplany-oto-laureaci-konkursu-mam-pomysl-na-biznes/