DIABEŁ w programie iTSelF 2017!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
20. 06. 2017. Wydział
Aktorski

Spektakl „Diabeł, który…” jest w programie 9. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych iTSelF! Spektakl zagramy w Teatrze Collegium Nobilium Akademii Teatralnej w Warszawie już 2 lipca.

Spektakl dyplomowy studentów aktorstwa Szkoły Filmowej w Łodzi w reżyserii Mariusza Grzegorzka – „Diabeł, który…” zagramy na Scenie Głównej Teatru Collegium Nobilium Akademii Teatralnej w Warszawie 2 lipca o godz. 18.00. Radość wielka bo ten festiwal to możliwość prezentacji naszego spektaklu międzynarodowej publiczności – w programie Festiwalu iTSelF spektakle szkół teatralnych ze Słowacji, Izraela, Rumunii, Nowego Jorku, Iranu, Włoch, Belgii, Finlandii czy Peru! Jeżeli chcielibyście dołączyć do tej międzynarodowej widowni i obejrzeć nasz spektakl 2 lipca w Warszawie – dobre wieści – bilety są dostępne on-line tutaj: http://bilety.at.edu.pl/. Zapraszamy!

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego naszej Szkoły – „Diabeł, który…” w reżyserii Mariusza Grzegorzka miał swoją premierę 22 października tamtego roku w Teatrze Studyjnym. Był polską prapremierą debiutanckiego tekstu Johna Osborne’a „The devil inside him”. W jego obsadzie: Aleksandra Chapko (w Warszawie zastąpi ją Anna Biernacik), Aleksandra Przesław, Marianna Zydek, Cezary Kołacz, Wojciech Lato, Maciej Musiałowski i Tomasz Marczyński. Do tej pory spektakl zebrał nie tylko świetne recenzje i opinie widzów Teatru Studyjnego, ale i festiwalowe nagrody: był w programie FIESAD – Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie (Maroko) – nagrodę za Najlepszą Rolę Męską Festiwalu odebrał Maciej Musiałowski za rolę Huwa Prossera, nagrodę „za poszukiwania teatralne, pomysły interpretacyjne oraz koncepcję plastyczną” – Mariusz Grzegorzek. Podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie Maciej Musiałowski odebrał nagrodę Dyrektora Festiwalu. Spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka został uznany Najlepszym Spektaklem Teatralnym Roku 2016 w Łodzi w plebiscycie Plastry Kultury. Podczas 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi aktorzy odebrali nagrody: Nagrody Jury Festiwalu dla Macieja Musiałowskiego oraz Marianny Zydek, Nagrody Publiczności dla Cezarego Kołacza i Marianny Zydek, Nagroda OPUS Film dla Cezarego Kołacza i Nagroda Łódzkich Dziennikarzy dla Macieja Musiałowskiego.

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF to teatralne biennale. Tegoroczna edycja Festiwalu potrwa od 30 czerwca do 6 lipca. Festiwal organizowany jest przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Głównym celem Festiwalu jest promocja kultury teatralnej i młodych scenicznych talentów, wymiana doświadczeń, zbliżenie kultur poprzez zbliżenie artystów, a także zaprezentowanie Polski jako kraju wspierającego kulturę i doceniającego jej wpływ na rozwój społeczeństw.

Więcej o spektaklu na www Teatru Studyjnego: http://www.teatrstudyjny.lodz.pl/spektakle/diabel-ktory/
Www Festiwalu iTSelF: https://festiwal.at.edu.pl/