„Wieża. Jasny dzień” będzie w Cannes!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
18. 05. 2017. Wydział
Reżyseria

Debiut Jagody Szelc jest w programie „New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes”. Zamknięta prezentacja fragmentów filmu dla profesjonalistów z branży filmowej 23 maja w Pałacu Festiwalowym.

Z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty znalazł się wśród 10 festiwali z całego świata, które zaprezentują filmowej branży wybrane przez siebie filmy na różnych etapach produkcji (works-in-progress) w prestiżowym programie "The Goes to Cannes". "The Goes to Cannes" będzie częścią największych targów filmowych Marché du Film na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Wśród pięciu wybranych przez Festiwal polskich filmów znajdujących się na etapie produkcji w ramach „New Horizons' Polish Days Goes to Cannes” - debiut fabularny Jagody Szelc „Wieża. Jasny dzień” produkowany przez działające przy Szkole Filmowej Studio Filmowe Indeks. Zamknięty pokaz fragmentów filmu odbędzie się 23 maja w Palais K- level 4 w Pałacu Festiwalowym. Szkołę Filmową w Łodzi podczas Festiwalu w Cannes reprezentował będzie Marcin Malatyński, producent filmu, pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej. "The Goes to Cannes" to program, do którego zapraszane są największe festiwale, aby przedstawić zagranicznej branży najciekawiej zapowiadające się rodzime filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej.

„Wieża, jasny dzień” to pełnometrażowy debiut fabularny Jagody Szelc, wielokrotnie nagradzanej za swoje filmy studentki reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, absolwentki ASP we Wrocławiu. Opiekunem artystycznym debiutu Jagody jest Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej. Film produkuje Studio Filmowe INDEKS, którego ideą jest ułatwienie zawodowego startu najbardziej utalentowanym studentom i absolwentom Uczelni. Studio założone zostało w 1990 roku z inicjatywy Wojciecha Jerzego Hasa, wybitnego reżysera filmowego, wykładowcy i późniejszego Rektora Uczelni, dziś nosi jego imię.

Debiut Jagody to historia opowiadająca o tajemniczych wydarzeniach rozgrywających się w domowym zaciszu z pozoru normalnej rodziny. W obsadzie Anna Krotoska, Małgosia Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz –Kwietniewska, Anna Zubrzycki, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy, Ida Kwietniewska, Igor Kwietniewski. Zdjęcia do filmu realizuje Przemysław Brynkiewicz, absolwent Wydziału Operatorskiego naszej Szkoły, za scenografię odpowiada Natalia Giza. Produkcja filmu: Studio Filmowe Indeks, producent: Marcin Malatyński, koproducenci: Szkoła Filmowa w Łodzi, Centrala, Dreamsound, Heliograf, EBH. Projekt filmu Jagody Szelc współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Profil filmu na FB: https://www.facebook.com/wieza.jasny.dzien/?fref=ts
Strona www Studia Filmowego INDEKS: http://www.studioindeks.pl/
O filmie na stronie STUDIA: http://www.studioindeks.pl/mainslide/wieza-jasny-dzien-z-dotacja-pisf/