Polowanie na czarownice trwa!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
03. 03. 2017. Wydział
Aktorski

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi trwają próby do spektaklu "Czarownice z Salem". Reżyseruje Mariusz Grzegorzek. Spektakl powstaje we współpracy Teatru i Szkoły.

Dramat Arthura Millera to jedno z najważniejszych dzieł dramatycznych XX wieku, w którym proces religijny sprzed trzystu lat staje się pretekstem do dyskusji o współczesnych mechanizmach manipulacji i sprawowania władzy.

Spektakl to owoc intensywnej współpracy Teatru im. S. Jaracza ze Szkołą Filmową w Łodzi, przygotowywany z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego. W „Czarownicach z Salem” zobaczymy zarówno wybitnych wykładowców, jak i studentów Szkoły. W obsadzie m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor Szkoły), Matylda Paszczenko oraz aktorska młodzież, studentki Wydziału Aktorskiego - Izabela Dudziak, Anna Paliga, Paulina Walendziak i Elżbieta Zajko. 

Reżyseruje Mariusz Grzegorzek, wybitny reżyser filmowy i teatralny, Rektor Naszej Szkoły. O przygotowywanym spektaklu mówi: „Choć spotykamy się przy okazji wspaniałego jubileuszu nie myślimy o uroczystych obchodach. Pracujemy z całych sił nad poruszającym, ważnym przedstawieniem, które jest nie tylko manifestacją naszego artystycznego potencjału, lecz próbą wzmacniania wspólnoty, by nie zagubić się w coraz bardziej nieprzyjaznym świecie”.

Premiera 1 kwietnia 2017 roku na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

ZOBACZ ZWIASTUN SPEKTAKLU / KONIECZNIE: https://www.youtube.com/watch?v=LdYZPsRPB18&feature=youtu.be

PROFIL SPEKTAKLU NA FB: https://www.facebook.com/Czarownice-z-Salem-1915083422097238/?fref=ts